Vítáme vás na stránkách

VETERINÁRNÍ ORDINACE RICHTEROVI 

Jsme rodinná veterinární ordinace pro malá a společenská zvířata. Nabízíme našim klientům dlouholeté zkušenosti víc jak dvaceti let nepřetržité veterinární praxe, vstřícný a komunikativní přístup k vám i vašim miláčkům a kvalitní přístrojové vybavení, které umíme využít při stanovení diagnózy a navržení optimální léčby. Upřednostňujeme dlouholeté partnerství na bázi oboustranné důvěry a vzájemné empatie mezi personálem ordinace, klientem a pacientem, vycházející z modelu "rodinného lékaře". Medicínu nepovažujeme za soutěžní disciplínu, proto spolupracujeme se všemi profesionály z okolních pracovišť, kteří o to projeví upřímný obustranný zájem, jsou naladěni stejně jako my, mají za priority dobro pacienta a kolegialitu a jsou ochotni spolupracovat při řešení komplikovaných pacientů. 

POZOR - V termínu 9.3. až 13.3.2020 v době jarních prázdnin je naše ordinace krátkodobě uzavřena

Plánované výpadky ordinační doby a obsazenost termínů v ordinaci Modřišice v našem plánovacím kalendáři ZDE

AKTUALITA: NOVĚ JSME SCHOPNI PROVÉST KREVNÍ ROZBORY PŘÍMO V ORDINACI V NOVĚ VYBUDOVANÉ LABORATOŘI - VIZ AKTUALITY! 

Vzhledem k velkému množství plánovaných operčních výkonů jsou delší objednací doby na operace. Prosíme počítejte s tím a objednávejte se s dostatečným předstihem. Děkujeme.

Aktuální informace: POVINNÉ ČIPOVÁNÍ PSŮ od 1.1.2020 - viz příspěveK v AKTUALITY

Ordinace Šroubárny

Bezručova 788 Turnov

běžné ošetření v ordinační době bez objednání

TELEFON:481 440 505

EMAIL: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ordinace Modřišice

Modřišice 102 Turnov

pouze na objednání ve středu dopoledne

 

ORDINAČNÍ DOBA

Ordinace Šroubárny Bezručova ul. Ordinace Modřišice - pouze pro objednané
Pondělí 8 - 16:30    
Úterý 8 - 12    
Středa 13 - 16:30 Středa 9 - 11
Čtvrtek 8 - 12    
Pátek 8 - 12    
Operační termíny    vždy na ranní ambulanci navazují operační hodiny

 Při ranní ambulanci končící ve 12:00 doporučujeme příchod do ordinace nejdéle 30 minut před koncem ordinační doby - tj. do 11:30 - na ordinaci plynule navazují operační hodiny a poslední pacient je běžně přijat k ošetření do 11:50. Neplatí pro pondělí a středu odpoledne - zde obvykle ošetříme všechny pacienty, kteří přijdou do konce ordinační doby (doporučujeme nenechávat příchod do čekárny na poslední chvíli, před koncem ordinace bývá velká fronta a jsou zde obvykle nejdelší čekací doby).

Vzhledem k povinnosti přihlásit se k ELEKTRONICKÉ EVIDENCI TRŽEB v segmentu prodej léčiv a krmiv musíme od 1.3.2017 každý PROSTÝ PRODEJ kromě veterinárních výkonů elektronicky IHNED odesílat na finanční správu a vystavit EET účtenku. Při souběhu prodeje a ošetření tak musíme vytvořit dva účty najednou místo jednoho. Dochází při tom ke zdržení, za které se omlouváme, byť není v naší moci jej ovlivnit. 

Vzhledem k Nařízení GDPR o ochraně osobních údajů chceme tímto naše klienty informovat o druhu, způsobu, nakládání a ochraně nakládání s osobními údaji. V případě dotazů se můžete se obrátit na správce osobně v ordinační době, případně na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. V souladu se zákonem o veterinární péči a navazujících předpisů máme povinnost shromažďovat některé podstatné údaje, jako je jméno, příjmení, adresa a nacionále pacienta. Celé znění poučení ke GDPR zde.

 

Ordinace Bezručova ulice 

 • kvalitně vybavená ordinace, delší čekací doby z důvodu velkého počtu ošetřených pacientů, ale bez  nutnosti/možnosti objednání na běžné ošetření
 • operační výkony a vyšetření v anestezii nebo za použití přístrojů nutno předem objednat - rtg, usg, endoskopie, stomatologie a podobně
 • ošetření pacientů registrovaných nebo rozléčených na jiném veterinárním pracovišti nutno PŘEDEM dohodnout a objednat. Neošetřujeme pacienty aktuálně rozléčené na jiném pracovišti, bez předchozí prokazatelné dohody se stávajícím ošetřujícím lékařem. Netýká se nových klientů a stavů ohrožení života. Stejně tak VŽDY informujeme stávajícího ošetřujícího lékaře o ošetření provedeném na našem pracovišti. 
 • v naší ordinaci ordinuje pouze jeden lékař - akutní stavy mimo ordinační dobu doporučujeme řešit na dohodnutém spolupracujícím pracovišti, případně zavolejte na naše pohotovostní číslo 777 611 731, a pokud to bude s ohledem na naše síly a časové možnosti únosné, pokusíme se vám pomoci 

Ordinace Modřišice

 • přívětivé prostředí, téměř bez čekání na ošetření, klid a pohoda pro klienty i ošetřující personál. Určená výhradně pro naše registrované pacienty.
 • k ošetření je vždy nutno se předem objednat - nejezděte prosíme bez objednání, i když nás zastihnete na místě, je téměř jisté, že budeme mít jinou práci a objednáme vás dle kapacit na jiný čas, případně vás budeme byť neradi muset odeslat na spolupracující pracoviště.
 • pravidelně objednáváme zatím na středu dopoledne - možno optimálně emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - do předmětu napište prosím "objednávka", do zprávy pak minimálně jméno majitele a pacienta, požadovaný zákrok případně výdeje léčiv a krmiv a telefonický kontakt. Objednat se lze i telefonicky v ordinační době na Bezručově ulici.

Zástup mimo ordinační dobu

 • pokud je náš lékař nedostupný, máme domluvený zástup v ordinační době u MVDr. Jaroslavy Smejkalové na Trávnici. Pohotovost mimo ordinační dobu máme domluvenou na Veterinární klinice Růžodol - 485 103 881. Mimo ordinační dobu máme pak domluvený zástup také přes den na Veterinární klinice Nisa - na Zápraží 390/1 Liberec 3, telefon:602 222 012 - zde se prosíme na ošetření také předem domluvte telefonicky - noční pohotovost je na klinice Nisa dočasně pozastavena. Doporučujeme si vyžádat zdravotní zprávu, abychom mohli v léčbě pokračovat na našem pracovišti. Další nonstop pracovště v okolí, se kterými běžně spolupracujeme, Veterinární klinika Salvus Mladá Boleslav, Veterinární klinika MVDr. Vepřek Mimoň, Veterinární klinika Jaggy Praha... POHOTOVOST VŽDY PŘEDEM DOMLUVTE TELEFONICKY, ZASTUPUJÍCÍ PRACOVIŠTĚ MOHOU MÍT VZHLEDEM K POČTU PACIENTŮ OMEZENÝ PROVOZ. 
 • pokud se necháte ošetřit na jiném než standardně domluveném pracovišti, i zde si prosíme vyžádejte zprávu ohledně zjištěných nálezů a použitých léčiv. Běžně spolupracujeme s převážnou většinou pracovišť.
 • ordinaci provozuje JEDINÝ lékař, který v ordinační době včetně přesčasů odpracuje jen na léčebné činnosti každoročně cca 2300 hodin pro naše pacienty (průměr v České republice činí 1900 hodin na hlavní pracovní poměr). Nemůžeme být proto k dispozici nepřetržitě, i my musíme někdy odpočívat, abychom se vám pak mohli v ordinační době plnohodnotně a při smyslech věnovat.

Poskytujeme mimo jiné:

 • preventivní výkony - očkování, odčervení, ektoparazitární programy, čipování kvalitními Daramars čipy, Petpasy, rozbory krve, moči a tkáňových odběrů...
 • interní péči - běžná onemocnění: dýchacího, trávicího, vylučovacího a pohlavního systému, kožní, onkologie, krevní ...
 • chirurgickou péči - běžné operace na břišní dutině (operace střev a žaludku včetně GDVL, gynekologické operace, operace močové soustavy včetně odstranění močových kamenů z měchýře i močové trubice, onkologické výkony...), kožní plastické operace včetně traumatologie a  onkologie, základní jednoduché operace kostí ... Využíváme kvalitní nitrožilní a inhalační anestezii Isofluran a Sevofluran s účinným tlumením bolesti, všechny sály jsou vybaveny monitory životních funkcí... Samozřejmostí je intubace (zajištění dýchacích cest) a kanylace (zajištění nitrožilního přístupu) každého pacienta podstupujícího výkon v anestezii - zvyšujeme tím komfort a bezpečnost každé operace a stomatologického ošetření. Pro sterilizaci využíváme moderní a šetrný parní autokláv pro sterilizaci jemných a porézních nástrojů, a dále standardní horkovzdušný sterilizátor pro odolnější kovové nástroje. 
 • stomatologickou péči - ošetření parodontu, sliznic, odstranění zubního kamene ultrazvukem, běžné a chirurgické extrakce... Využíváme stomatologickou věž iM3 GS deluxe a kompletní stomatochirurgické instrumentárium
 • neonatologickou a porodnickou péči - vedení porodu, císařský řez, operace běžných vrozených vad jako jsou různé druhy kýly, kryptorchismu varlat, jednoduché typy rozštěpů (vždy spojené se sterilizací pro znemožnění přenosu vad na potomky)...
 • zobrazovací vyšetření - digitální RTG, digitální USG dopler, flexní endoskop do 25 cm, mikroskop ...
 • doplňkový servis - poradenství a prodej výživových doplňků a krmiv...
 • využíváme mnoho dalšího drobného, ale neméně významného vybavení. Rozepisovat se o našich kvalitních stetoskopech, otoskopech a oftalmoskopech, jakož též o chirurgickém instrumentáriu bychom považovali za zbytečné - toto by mělo být součástí každé schválené veterinární ordinace. 

  

OBJEDNÁNÍ NA STŘEDEČNÍ ORDINACI DO MODŘIŠIC MŮŽETE PROVÉST EMAILEM NA ADRESE Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

NÁŠ WEB SE STÁLE VYVÍJÍ, STAVÍME JEJ ZA PLNÉHO PROVOZU ORDINACE, ZA TRPĚLIVOST PŘI AKTUALIZACI STRÁNEK DĚKUJEME.

 TEL: 481440505

MVDr. MILAN RICHTER a PETRA RICHTEROVÁ